Warszawa jest miastem, które inspiruje i potrafi wciągnąć na całego. Wiedzą o tym artyści, którzy często poświęcają piosenki stolicy, która ich tak inspiruje. Wybraliśmy trzy utwory, które pokazują Warszawę w różnym świetle.

 

"Miasto moje, a w nim..." często różne rzeczy chciałoby się powiedzieć. Artyści często poświęcają całe utwory stolicy, która inspiruje i czasami zaskakuje. Oto trzy kawałki, które zostały zainspirowane stolicą Polski.

 

Sokół i Marysia Starosta - Zepsute Miasto

 

Sokół to jeden z tych raperów, który Warszawie poświęcał ogromne ilości utworów. Nic też dziwnego, że mieszkańcy stolicy, mieli przez pewien czas pomysł, by raper czytał nazwy stacji metra. Nie da się ukryć, barwa głosu Sokoła i jego umiejętności obserwatorskie, to absolutny przepis na dobry numer. Kompozycja ''Zepsute Miasto'', pokazuje Warszawę z tej mroczniejszej strony, a tej też jest sporo.

 

 

 

 

 

T.LOVE - Warszawa

 

O tym numerze powiedziano już wiele i z pewnością, jeszcze wiele słów zostanie wypowiedzianych. Piosenka T.Love to prawdziwy klasyk, który zostaje w głowie i potem poszczególne teksty powtarza się przy różnych okazjach. Za słynny ''pieprzony Żoliborz'', Muniek miał kiedyś nieprzyjemności i kilku gości mu powiedziało co o nim myśli. Na Grochowie też raczej nie było za fajnie i Muniek chyba omijał to miejsce z daleko po premierze numeru. Jedno jest pewne, piosenka stała się pewnego rodzaju hymnem grupy T.Love i mieszkańców Warszawy.

  

 

 

Krzysztof Zalewski - Kurier

 

Piosenkę interpretować można różnie, jednak spojrzenie na nią, jako numer o Warszawie, jest z pewnością jedną z celniejszych interpretacji. Patrząc na tematykę filmu i sam klip, gdzie możemy zobaczyć panoramę nocnej Warszawy, to skojarzenie nasuwa się samo. Fajnie jest też usłyszeć coś w klimacie stolicy, osadzone w radiowym numerze.