"Cały Kazio. Jedyne, czego żałuję w swym długim życiu, to że nie jestem kimś innym. Zawsze zresztą tak miałam i stąd bohaterowie moich słuchowisk tak bardzo ode mnie się różnili. A najbardziej chyba Kazio. Bo inteligentny, sympatyczny i empatyczny. Facet, którego nie można, w przeciwieństwie do mnie, nie lubić. Mimo to, a może właśnie dlatego, stale go w coś wkręcałam. Dlaczego? Dla zabawy.  Mnie to w każdym razie bawiło. Słuchaczy podobno też. Tylko jego samego  średnio. I to właśnie cały Kazio. Cały on! ". 

                                            

Tak Maria Czubaszek mówiła o jednym ze swoich, najbardziej popularnych słuchowisk emitowanych w Radiowej Trójce. “Cały Kazio” od kilku lat, dzięki Hirkowi Wronie stał się też Festiwalem Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka. Spotkania muzyczno-literackie wypełniały muszlę muzyczną w Polanicy Zdroju. W tym roku, choć z brakiem jej najważniejszych bywalców, tak jak i w poprzednich latach  miłośnicy sztuki muzycznej, radiowej, literackiej spotkają się w tym samym miejscu, aby wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach zorganizowanych w ramach Festiwalu “Cały Kazio”. 

                                                              

Oficjalne otwarcie imprezy będzie miało miejsce 08.10 o godzinie 18:00 w Muszli koncertowej, a całość zainauguruje Hirek Wrona, pomysłodawca festiwalu wraz z gośćmi “Dancingiem pod gwiazdami”. 

                                                  

W czasie trwających trzy dni wydarzeń będzie można wziąć udział w wielu bardzo ciekawych wydarzeniach muzycznych i literackich takich jak:

  • Koncert “Wszystko w porządku - gramy dla Wojtka” z udziałem wybitnych muzyków takich jak Zbigniew Namysłowski 
  • Klub książki rozumnej z udziałem Roberta Górskiego, Moniki Sobień - Górskiej, Violetty Ozminkowskiej Daukszewicz 
  • Koncert inauguracyjny, na którym wystąpią Krystyna Prońko, Ralph Kamiński, Krzysztof Daukszewicz, Kwiat Jabłoni a gospodarzem będzie Artur Andrus

                                        

Pani Maria Czubaszek odeszła 12.05.2016 w tym roku 23.06 dołączył do niej jej ukochany, życiowy partner.  

                                    

Ważne! Prośba od organizatorów!

– Zamiast minutami ciszy, ich pamięć powinno się uczcić godzinami zabawy i dobami spędzonymi w świetnym towarzystwie – podkreśla Artur Andrus, który z naszym festiwalem związany jest od samego początku.

                              

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym festiwalu i uczczenia pamięci tych niezapomnianych ludzi. 

                                     

Swój udział w wydarzeniu będą miały także “Płyty Gramofonowe”

  • W piątek od godziny 18:15 będzie można posłuchać muzyki, którą będzie grał DJ Gofer.
  • Od piątku do niedzieli zapraszamy wszystkich na WINYLOBRANIE “Spotkanie z muzyką”. Będzie można nas znaleźć codziennie w Muszli Koncertowej. 

Wszystkie informacje na temat festiwalu znajdziecie w poniższym planie: