W czasie, gdy należy zostać w domu, można spożytkować czas na wiele sposobów, na przykład nadrabiając zaległości filmowe. Można sięgnąć po filmy biograficzne, które z pewnością dobrze uzupełnią historie znanych muzyków. 

Podczas pandemii koronawirusa, najlepiej ograniczyć wychodzenie z domu i pozostać w czterech ścianach. Perspektywa może nie być zbytnio pozytywna, jednak taka jest konieczność, a przy okazji siedzenia w domu, można nadrobić kilka zaległości filmowych. Poza świetnymi premierami, które odbywają się na platformach streamingowych, można sięgnąć po biografie ulubionych artystów. Jest kilka pozycji, które warto odświeżyć lub nadrobić, a na czas domowej kwarantanny będą idealne.


Lemmy

Lemmy Kilmister był absolutnym oryginałem na scenie rockowej, który jak żył, tak grał. Biograficzny dokument o kultowym muzyku, pokazuje go od strony najbardziej szczerej i bezkompromisowej. Tutaj nie ma miejsca na cenzurę, ani pomijanie faktów. To 100% Lemmy'ego w Lemmym.

https://www.youtube.com/watch?v=SgUk1j0lrH0&feature=emb_title

Marley

O Bobie Marleyu powiedziano już bardzo dużo, jednak nigdy wcześniej nie było tak obszernego dokumentu. W filmie, który został nazwany po prostu ,,Marley'', mamy obraz artysty z różnych perspektyw. W filmie znalazło się miejsce na wypowiedzi rodziny, współpracujących artystów, producentów oraz potomków Boba Marleya. Film był swego czasu dystrybuowany w kinach, co tylko pokazuje, że spadkobiercy praw do twórczości Marleya, uznali, że to najdokładniejsza biografia.

https://www.youtube.com/watch?v=sqy_DJ_A_Po&feature=emb_titleGod Bless Ozzy Osbourne

Zdecydowanie, mało doceniona biografia Ozzy'ego i chyba też nie wszystkim znana. Film zrealizowany na przełomie 2010 i 2011 roku, ukazujący Ozzy'ego podczas trasy koncertowej i wielkich zmian. Artysta odstawił wtedy używki na dobre (tak przynajmniej twierdził) i w filmie wspomina, jak wyglądało jego życie i czego najbardziej żałuje. Wiele ciekawych wypowiedzi artystów i samego Ozza. Obowiązkowa pozycja dla fanów i nie tylko. Realizował sam Jack Osbourne.

https://www.youtube.com/watch?v=6tk5ptoA7Hw&feature=emb_titleSome Kind Of Monster

Najbardziej kontrowersyjna z pozycji w tym zestawieniu, uznawana przez fanów Metalliki, za coś, co pogrążyło w pewnym momencie zespół. Faktycznie, film pokazuje Metallikę podczas absolutnego kryzysu twórczego i personalnego. Grupa kłóciła się między sobą, a James Hetfield walczył z alkoholizmem. Warto jednak obejrzeć ,,Some Kind Of Monster'', by zobaczyć, jak poradziła sobie Metallica i porównać z tym, gdzie dzisiaj jest.

https://www.youtube.com/watch?v=zXCg_VpdcM8&feature=emb_title