Nowa płyta Ozzy'ego Osbourne'a, to powrót po 10 latach i to powrót w dobrym stylu. Artysta co prawda ma problemy zdrowotne i nie może koncertować, ale wydawniczo wszystko jest w najlepszym porządku. Przy okazji premiery albumu ,,Ordinary Man'', warto przypomnieć sobie najmocniejsze klipy byłego frontmana Black Sabbath. 

Ozzy Osbourne, bez dwóch zdań zapisał się w historii muzyki bardzo wyraźnie. Nie chodzi tylko o wydawnictwa związane z Black Sabbath, czy też ogromną twórczość solową. Na koncie artysty jest niezliczona ilość ekscesów, które w połączeniu z narkotykami i alkoholem, tworzyły mieszankę wybuchową. Co prawda, z biegiem lat Ozzy trochę się wyciszył, jednak przez wiele lat zrobił kilka rzeczy, które będą pamiętane zawsze. Kilka z tych sytuacji zostało uwiecznionych w teledyskach, które do dziś można uznać za mocne. O ile Ozzy nie stawiał na bezpośrednią kontrowersję na wizji, to jednak da się zauważyć w wielu klipach, przenoszenie wątków biograficznych na ekran. Oto 3, najmocniejsze teledyski Księcia Ciemności.


I Don't Want to Change the World

To nie do końca w pełni oficjalny klip, a bardziej zapis koncertowych wybryków Ozza i to z czasów krążka ,,No More Tears''. Album miał być ostatnim w karierze, a jak było w rzeczywistości wszyscy wiemy. Lata 90-te, czyli apogeum narkotycznych i alkoholowych imprez artysty, do tego wszystko zmieszane z koncertami, które wtedy były wyjątkowo żywiołowe. W tym półoficjalnym klipie, widzimy wokalistę na scenie i na zapleczu, gdy tankuje trunek za trunkiem, nastrajając się na kolejny występ. Co prawda, nie zabrakło wątku rodzinnego, ale został on i tak przyćmiony przez resztę mocnych scen. 

https://www.dailymotion.com/jujumomodu69


I Just Want You

Oniryczny klimat klipu, który wydaje się być mocno niepokojący, idealnie dopełnił promocję krążka ,,Ozzmosis''. Album uznawany za jeden z najlepszych w karierze artysty, stał się pewnego rodzaju wyznacznikiem solowej kariery Ozzy'ego. Sceny z figurami wokalisty, psychodeliczne sceny z dziećmi i cały tekst oparty na niedopowiedzeniach. Mówiąc krótko, 100% Ozzy'ego w Ozzym. 

https://www.youtube.com/watch?v=G4nI2V07X6k&feature=emb_title


Gets Me Through

To jeden z najbardziej wymownych obrazów w karierze Ozzy'ego, który zamyka pewne tematy, a inne mocno podkręca. Przez liczne wybryki i skandale, artysta był uznawany za głównego demoralizatora młodzieży, a samobójstwa fanów Ozza, łączone były z jego twórczością. W tekście artysta rozlicza się z różnymi mitami oraz oskarżeniami, a wszystko to podane w formie klipu, wywołuje ciarki na plecach... Klimat rodem z horroru, który ma zostać przywołany przy najnowszym klipie Ozzy'ego, w którym wystąpi Jason Mamoa. 

https://www.youtube.com/watch?v=2AsLRPzqdpc&feature=emb_title