Oryginalnie wydany w 1975 roku przez wytwórnię Sonny Roberts Orbitone, Miliki Sound to album Petera Kinga, najbardziej utalentowanego multiinstrumentalisty Nigerii, podkreślający jego wyjątkową mieszankę Afrobeat'u, Highlife, jazzu i funku. Jak zauważył King w późniejszym życiu, Miliki Sound była jego próbą ucieczki od przywiązania się do swojej ojczyzny. Po serii albumów dla wytwórni Orbitone poprzez zagłębianie się w własną syntezę Afrojazzu. Album nie został szczególnie dobrze przyjęty w ojczyźnie Kinga ale odbił się echem w Ameryce i Europie, zwiększając popularność Kinga.

http://www.youtube.com/embed/uBYLQwv02xs

Podobnie jak w innych wydawnictwach z tego samego okresu, Miliki Sound został w całości skomponowany, napisany i zaaranżowany przez Kinga. Sześć utworów na płycie zawiera wiele imponujących pokazów gry na saxofonie Kinga -  instrumentu, z którego był najbardziej znany,. Pokazał on również talent do funkowych aranżacji, który współgra z afrykańskimi pieśniami. Wystarczy posłuchać Jo Jolo, Ijo Olomo lub Gyinmi Komo, aby przekonać się, że podejście Kinga do Afrojazzu, stało się popularne i trwa od kilku dekad.

Miliki Sound jest częścią serii reedycji Petera Kinga w serii African African Recordings wytwórni Mr. Bongo.

LP zawiera w pełni odtworzone oryginalne utwory. Wyprodukowany na 180-gramowym winylu, w starym stylu, tak samo jak oryginalny LP z oryginalną grafiką.