O nas

Płyty Gramofonowe to dzieło trzech osób – Pawła i Krzysztofa Dąbrosia oraz Wojciecha Kapelko - twórców dwóch największych imprez winylowych w Warszawie, czyli Warszawskiej Giełdy Płytowej oraz Winylobrania.

Połączyła nas wspólna pasja do muzyki z czarnego nośnika. Pierwsze wspólne diggingi po Europie zaczęły się około dwa lata przed powstaniem sklepu. Zwiedziliśmy razem takie miasta jak Amsterdam, Bruksela, Londyn, Oxford, Brighton czy Berlin odwiedzając lokalne sklepy płytowe, pchle targi i giełdy płyt. Naturalną koleją rzeczy był pomysł na sklep. Dzięki wspólnym wysiłkom powstał sklep przy Placu Zbawiciela, który funkcjonował tam przez ponad 3 lata.

W 2017 roku niespodziewanie opuścił nas Paweł. O ironio stało się to w drugi dzień obchodów Record Store Day w Warszawie. Winyle były jego największą pasją i niestety nie zdążył się tym nacieszyć tyle ile byśmy wszyscy chcieli. Stwierdziliśmy, że musimy kontynuować rozpoczęte przez Pawła inicjatywy – zarówno Płyty Gramofonowe jak i Winylobranie, które było jego pomysłem. Dwa miesiące później zorganizowaliśmy z Krzysztofem w Kordegardzie Winylobranie #11, na które udało się nam zaprosić Hirka Wronę, Forina, Andrzeja Pągowskiego i przede wszystkim legendarnego Marka Karewicza, który przybył do nas w marynarce, którą dał mu sam Miles Davis. Chcieliśmy uczcił pamięć Pawła i zorganizować edycję jakiej jeszcze do tej pory nie było. Szukając nowego miejsca na sklep mieliśmy różne pomysły. Na Ząbkowską zdecydowaliśmy się ze względu na klimat miejsca. Nie ma na Pradze piękniejszej ulicy. Wokół mamy mnóstwo ciekawych klubokawiarni i miejsc związanych z kulturą. My również chcemy wpisać się w klimat starej Pragi i tworzyć miejsce skupiające pasjonatów muzyki, plakatu i wszystkiego co związane z szeroko pojętą sztuką. Jeżeli tak jak my kochasz muzykę, zapraszamy do nas.

Zwolnij do 33 obrotów na minutę! Płyty Gramofonowe