Wojciech Karolak Piano Trio - Moontag

  • Wydanie Pablobasso Continuum Records PCR 005, Płyty Gramofonowe PG001
  • Nośnik Vinyl
  • Gatunek JAZZ
  • Stan Nowy
  • Stan płyty Mint
  • Stan okładki Mint
  • Dostępność Od ręki
  • Styl Easy Listening, Big Band, Swing
149,99 zł
Towar dostępny

Opis produktu

Limitowana edycja 300 numerowanych egzemplarzy!

Wojciech Karolak, wybitny legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer w winylowej wersji albumu pt. „Moontag”. Tym razem w klasycznym fortepianowym trio jazzowym. W nagraniu wzięli udział: wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy Paweł Pańta, który jest również pomysłodawcą i producentem płyty oraz mistrz swingowego grania, perkusista Arek Skolik.

Wersja winylowa rozszerzona o wkładkę ze zdjęciem Wojciecha Karolaka w obiektywie Jarka Wierzbickiego oraz tekstem Jana Ptaszyna Wróblewskiego:

(fragment)

"Było to w 1958 roku, kiedy jako Jazz Believers pojawiliśmy się w Piwnicy Pod Baranami, którą zarządzał mistrz Piotr Skrzynecki i odbywały się niemal masowo różne koncerty i kabaretowe przedstawienia. Pojawił się taki wysoki, pieruńsko elegancki i przystojny z altem. Grał słodziutko, z serduszkiem i, co najważniejsze, głową. Perorował swoim barytonem w rozmowach, a w ogóle był bardzo sympatyczny i strasznie pasujący towarzysko. Wojtek Karolak. I z tym że altem wszedł do Believersów. Po pewnym czasie zamienił alt na tenor, z którym po rozpadzie Believersów przeniósł się do Wreckersów. W kolejnym podejściu zastałem Go jako pianistę u Andrzeja Kurylewicza. W każdym z tych wcieleń robił wrażenie. Oddawał się muzyce całym sobą. Tak los zrządził, że od tego spotkania wspólnie koncertowaliśmy przez wiele lat..."

„Moontag” wypełniają utwory znamienitych polskich oraz amerykańskich kompozytorów: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing, umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

Płyta, którą oddajemy w Państwa ręce to doskonale brzmiąca audiofilska muzyczna podróż do krainy swingu, bluesa, ballady jazzowej i zaskakującego latynoskim kolorem I Hear Music.

Dla każdego fana jazzu pozycja obowiązkowa!

Lista utworów:

A1 Moontag

Written By – Wojciech Karolak

A2 Eight Plus Four

Written By – Wojciech Karolak

A3 Cherry

Written By – Krzysztof Komeda

A4 Ballad For Bernt

Written By – Krzysztof Komeda

B1 I Hear Music

Written By – Burton Lane

B2 Old Folks

Written By – Willard Robison

B3 Dobranoc, Już Czas Na Sen

Written By – Jerzy Wasowski

Credits:

Piano – Wojciech Karolak

Perkusja – Arek Skolik

Producent, Kontrabas – Paweł Pańta

Miks, mastering – Jacek Gładkowski

Fotografie – Jarek Wierzbicki

Projekt okładki – Agnieszka Sobczyńska

Nagranie – Quality Studio

Recording Supervisor – Jeremiasz Hendzel

Live in Radio Lublin: