Antoni Mleczko – Pampalini łowca zwierząt limit 100 szt

  • Wydanie GAD Records
  • Nośnik Vinyl
  • Gatunek STAGE & SCREEN
  • Stan Nowy
  • Stan płyty Mint
  • Stan okładki Mint
  • Dostępność Od reki
129,99 zł
Towar dostępny

Opis produktu

LIMITOWANA EDYCJA – KOLOROWY WINYL – 100 SZTUK na pięknym żółto-zielonym splatterze

Pampalini. Oficjalnie – łowca zwierząt. Nieoficjalnie – najgorszy, ale i najzabawniejszy łowca zwierząt w historii. Bohater trzynastu filmów animowanych, które do dzisiaj bawią kolejne pokolenia. Jego przygody wciągają dzięki pełnej humoru fabule, doskonałej animacji, ale i zapadającej w pamięć muzyce Antoniego Mleczki.

Urocza seria filmów, wymyślona przez Bronisław Zemana i zrealizowana przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych w latach 1975-80, do dzisiaj bawi i śmieszy. Ale także zaskakuje złożoną i kolorową warstwą muzyczną, przygotowaną przez krakowskiego kompozytora, Antoniego Mleczkę. Z jednej strony jego muzyka potrafi być niezwykle zabawowa, swobodna i pełna radosnych tematów, przypominająca a to dokonania Herba Alperta i Tijuana Brass, a to Sergio Mendesa, a to odnosząca się do muzyki orientalnej czy nawet country. Z drugiej strony ciągle zaskakuje aranżacjami: żywe perkusjonalia uzupełnia automat perkusyjny, organy Hammonda wprowadzają jazzowy nastrój, a połączenie wibrafonu i gitary akustycznej brzmi niczym późne dokonania zespołu Gong. Całość składa się na niezwykle kolorową całość, znacznie wykraczającą poza czysto użytkową rolę muzyki ilustracyjnej. W 1988 roku na ekranach pojawił się montażowy film „Och! Pampalini!!!”, w którym do oryginalnych odcinków dorobiono łączniki. Z tej okazji Antoni Mleczko przygotował dwa udane, subtelne i (znowu!) ocierające się o latynoskie rytmy tematy. Wszystko zaśpiewał – za jednym podejściem, błyskawicznie i perfekcyjnie jak zawsze –Andrzej Zaucha.

Wszystkie zachowane nagrania z serialu „Pampalini łowca zwierząt” oraz piosenki z „Och! Pampalini!!!” zostały zremasterowane z oryginalnych taśm z archiwum dźwiękowego Studia Filmów Rysunkowych. Wydawnictwo jest częścią całej serii płyt przygotowanej przez Studio Filmów Rysunkowych i GAD Records z okazji obchodów 75-lecia Studia.